Szybki Kontakt
PRODUKTY MEDYCYNY ESTETYCZNEJ W JEDNYM SKLEPIE
EUR
EUR | €

Kavitační peeling - čistá pleť, krásné výsledky. Co je kavitační peeling?

utworzono 2023-12-27
Kavitační peeling - čistá pleť, krásné výsledky. Co je kavitační peeling?

Kosmetické salony nabízejí řadu různých typů ošetření, které slouží ke zpevnění pokožky a zlepšení jejího stavu. Jedním z nejoblíbenějších je kavitační peeling. Co to je a stojí to za to?

Co je kavitační peeling?

Kavitační peeling, označovaný také jako ultrazvuk nebo sonoforetický peeling, je založen na ultrazvuku vyzařovaném speciální hlavicí aplikovanou na vlhkou pokožku. Pod vlivem mikrovibrací se kapičky kapaliny naplní plynem a poté prasknou. Tyto miniaturní výbuchy způsobují zničení odumřelých kožních buněk. "Stará", zrohovatělá vrstva pokožky je odstraněna a s ní i všechny nedokonalosti, jako je změna barvy nebo černé tečky.

Stojí za zmínku, že kavitační léčba je zcela bezpečná, bezbolestná a neinvazivní a zároveň přináší rychlé výsledky.

V kosmetických salonech se místo obyčejné vody používají speciální tekutiny nebo gely pro kavitační peeling, které účinně hydratují a vyživují pokožku. Lze je použít i doma, i když ošetření prováděné profesionály obvykle přináší lepší výsledky.

Kavitační peeling – indikace

Kavitační ošetření se doporučuje lidem, kteří chtějí pečovat o svou pokožku, bez ohledu na věk.

Obecně se má za to, že kavitace obličeje bude fungovat pro všechny typy pleti, i když se doporučuje zejména pro mastnou, smíšenou pleť a pleť se sklonem k akné nebo černým tečkám.

Kavitační peeling čistí a osvěžuje pokožku. Odstraňuje vrchní vrstvu epidermis, díky čemuž se hlubší tkáň stává savější a lépe absorbuje živiny, které najdete například v pleťových sérech. Z tohoto důvodu je kavitace často doporučována jako předehra k jiným dermatologickým léčbám.

Kavitační peeling – účinky

Hlavním účinkem kavitačního peelingu je čištění pokožky, která získá zpět svůj jas a pevnost. Stává se také hladším a jeho odstín je jednotný. V důsledku jemné stimulace buněk se zlepšuje mikrocirkulace. Odstranění vrchní vrstvy tkáně zase stimuluje přirozenou sekreci kolagenu, který se zabudovává do struktury pokožky, díky čemuž je odolnější a hladší.

Kontraindikace kavitačního peelingu

Lidé s pokožkou náchylnou k podráždění by se měli poradit s dermatologem. Může se ukázat, že v jejich případě bude takové řešení příliš intenzivní.

Použití kavitace se také nedoporučuje v případě:

  • těhotné ženy – v současné době chybí údaje, které jednoznačně potvrzují bezpečnost ultrazvuku v jejich případě;
  • kožní infekce – dermatologická léčba může vést k zaníceným lézím a zhoršení zdravotního stavu pacienta;
  • čerstvé opálení nebo popáleniny – použití jakéhokoli typu peelingu v tomto případě může dále podráždit již oslabenou pokožku;
  • rakovina kůže – ošetření kůže může urychlit vývoj léze, proto by mělo být konzultováno s onkologem nebo dermatologem;
  • alergie nebo přecitlivělost na účinné látky
obsažený v kosmetice pro kavitační peeling – může přispívat k otokům, vyrážkám, kopřivce nebo jiným kožním lézím a v případě lidí trpících autoimunitními onemocněními (např. AD) k exacerbaci jejich průběhu;
  • vybrané zdravotní stavy, např. tromboflebitida, oběhové selhání.
  • Jak často byste měli provádět kavitační peeling?

    Stejně jako mnoho jiných kosmetických ošetření lze kavitační peeling pravidelně opakovat pro lepší a déle trvající účinek.

    Pokud po první aplikaci kavitace nepřinesla očekávané výsledky, lze ji opakovat, ale ne dříve než 2-3 týdny po posledním ošetření.

    Vyplatí se také poradit se s dermatologem o legitimitě obnovující kavitace.

    Kavitační peeling – vedlejší účinky

    Kavitační peeling je považován za bezpečnou léčbu, jejíž použití obvykle nezpůsobuje žádné vedlejší účinky. U některých pacientů se však mohou vyskytnout nežádoucí účinky, jako jsou:

    • zarudnutí a podráždění kůže,
    • suchá pokožka,
    • exacerbace akné,
    • alergické reakce a infekce,
    • poškození kůže a jizvy.

    Podráždění kůže obvykle zmizí již po několika hodinách. Péče a hydratace epidermis pomáhá bojovat proti suchosti tkáně a obnovit její pružnost. V případě exacerbace lézí akné nebo ložisek infekce se léčebný proces provádí individuálně. Naštěstí je zjizvení vzácné a je obvykle výsledkem nesprávné kavitace.

    Kosmetika pro kavitační peeling – jak si vybrat?

    Kavitační peeling je doprovázen kosmetikou, která je určena k čištění a výživě pokožky, jako je MESOESTETIC PURE RENEWING MASK. Stojí za to věnovat pozornost tomu, zda obsahují hydratační složky, jako je glycerin nebo panthenol. Snižují riziko podráždění a urychlují obnovu přirozené hydrolipidové bariéry.

    Při výběru emulzí, pěn a kapalin pro kavitaci je důležité dbát na to, aby neobsahovaly alkohol, který dráždí pokožku. Podobný účinek mohou mít vonné kompozice.

    V praxi nejlépe fungují produkty s případně krátkým a jednoduchým složením.

    Drogerie nabízejí mnoho druhů peelingové kosmetiky – micelární vodu nebo tekutinu, emulze a pěny na mytí, čistící gely. Každý z nich lze použít k přípravě pokožky na kavitaci a jejímu čištění. K samotné léčbě stačí obyčejná voda, i když lépe poslouží mlha, termální voda nebo tonikum.

    Máte-li jakékoli pochybnosti o výběru kosmetických přípravků, stojí za to požádat o radu kosmetologa, který vám poradí s optimálním výběrem produktů.