Szybki Kontakt
PRODUKTY MEDYCYNY ESTETYCZNEJ W JEDNYM SKLEPIE
Polski
Polski Polski
EnglishEnglish
PLN
PLN | zł

Dlaczego mezoterapia to skuteczna recepta na młodość?

utworzono 2021-11-12

Medycyna estetyczna sukcesywnie poszerza paletę innowacyjnych zabiegów, po jakie chętnie sięgają świadome osoby, ceniące zdrowy i młody wygląd. Mezoterapia należy do grupy skuteczniejszych metod rewitalizacji skóry, często stosuje się ją także w terapii profilaktycznej, mającej na celu opóźnienie procesów starzenia. Minęły już czasy, kiedy nowoczesna medycyna estetyczna stała wyłącznie na straży urody aktorek, modelek czy celebrytów, bowiem dziś z jej dobrodziejstw może skorzystać praktycznie każdy. Czym dokładnie jest mezoterapia igłowa, w jakich przypadkach warto się na nią zdecydować oraz dlaczego zabieg ten cieszy się tak olbrzymią popularnością?

Mezoterapia – co to takiego i na czym polega?

 

Mezoterapia jest zabiegiem powszechnie wykorzystywanym w kosmetologii i doskonale sprawdza się zarówno podczas zmniejszania niepożądanych zmian skórnych, jak też w procesach profilaktycznych. Najbardziej popularną odmianą tej techniki jest mezoterapia igłowa, która polega głównie na śródkskórnym podawaniu różnych substancji aktywnych, dzięki którym skóra zostaje odpowiednio odżywiona. W trakcie iniekcji przy pomocy specjalnego sprzętu, w niewielkich dawkach wstrzykiwane są tzw. mezokoktajle, których zadaniem jest stymulowanie naturalnych procesów regeneracji i nawilżenia skóry.

Wśród substancji czynnych, jakie najczęściej podawane są w ramach zabiegów mezoterapii, wymienić można m.in.:

  • kwas hialuronowy,
  • peptydy,
  • aminokwasy,
  • kolagen,
  • witaminy,
  • elastyna,
  • pierwiastki śladowe,
  • koenzym Q10.

Optymalny dobór składu wstrzykiwanego preparatu, jest zazwyczaj rezultatem wnikliwej oceny, dokonanej przez doświadczonego kosmetologa i wypadkową potrzeb skóry oraz oczekiwań pacjenta. Właściwa kompozycja koktajlu oraz odpowiednia cykliczność zabiegu – to gwarancja najlepszej efektywności mezoterapii.

Nowoczesna mezoterapia igłowa – gdzie i po co stosuje się ten zabieg?

 

Fachowo wykonana mezoterapia igłowa pozytywnie wpływa na ogólną kondycję skóry, wspiera redukcję zmarszczek i likwiduje szereg innych niedoskonałości powierzchniowych. Substancje czynne zawarte w mezokoktajlach uaktywniają procesy przebudowy, biorestrukturyzacji i biostymulacji skóry w różnych partiach ciała. Największym zainteresowaniem cieszy się mezoterapia twarzy, szyi, dekoltu, głowy, ramion, dłoni, ud czy pośladków.

Spektrum działania mezoterapii jest bardzo zróżnicowane i zależy przede wszystkim od składników aktywnych zawartych w podawanym śródskórnie koktajlu. Wśród podstawowych wskazań dla zastosowania mezoterapii (mikro)igłowej, jest np. sucha, luźna i zmęczona skóra o nierównym kolorycie, pozbawiona często pożądanej elastyczności i jędrności, cellulit czy problemy z włosami.

Właściwie opracowana, dopasowana i podawana mieszanka witamin, mikroelementów oraz innych cennych związków organicznych – z reguły przynosi szybkie i satysfakcjonujące efekty. Niektóre mezokoktajle redukują przebarwienia skórne, wygładza drobne zmarszczki w okolicach oczu czy ust, rozświetlają cerę albo zmniejszają proces syntezy melaniny. Iniekcja innych substancji czynnych przyczynia się z kolei do poprawy elastyczności, gęstości i nawilżenia skóry oraz dodaje jej zdrowego blasku. W przypadku mezoterapii głowy, pacjenci mogą liczyć m.in. na zahamowanie wypadania włosów, a także przyspieszenie ich odrostu. Odpowiednia terapia może ponadto skutecznie przełożyć się na lepsze krążenie, ukrwienie skóry głowy oraz rewitalizację mieszków, w konsekwencji czego włosy stają się grubsze i gęstsze.

Mezoterapia igłowa – jak przebiega zabieg i czy jest bolesny?

 

Zabieg mezoterapii iniekcyjnej polega na płytkim nakłuwaniu skóry cienką igłą z zachowaniem odpowiednich odstępów. Do wykonywania serii nakłuć wykorzystuje się strzykawkę wypełnioną mieszanką o określonej recepturze albo specjalistyczny pistolet do mezoterapii, tzw. mesogun. Bezpośrednio po zabiegu, powierzchnia ciała poddana mezoterapii jest rozmasowywana, dzięki czemu substancja dociera równomiernie do wszystkich tkanek.

Wbrew pozorom, mezoterapia igłowa nie jest zabiegiem bezbolesnym, co najwyżej przekładającym się na delikatny dyskomfort. Odczuwanie bólu jest kwestią indywidualnej wrażliwości, ale wiele zależy także od doświadczenia specjalisty wykonującego zabieg, a nawet od gęstości/konsystencji mezokoktajlu.

Czy mezoterapia iniekcyjna jest bezpieczna?

 

Mezoterapia iniekcyjna (igłowa, mikroigłowa) związana jest z przerwaniem ciągłości tkanki (skóry) i z tego względu wymaga zachowania najwyższych standardów w obszarze higieny. Decydując się więc na poprawę wyglądu i zdrowia skóry za pośrednictwem mezoterapii, warto korzystać jedynie z usług renomowanych salonów medycyny estetycznej czy wyspecjalizowanych gabinetów kosmetycznych.

Jeśli chodzi o mezoterapię, to charakteryzuje się ona bardzo krótkim wykazem ewentualnych komplikacji oraz przeciwwskazań. Nie mniej, profesjonalna placówka medycyny estetycznej z pewnością zadba o przeprowadzenie niezbędnych badań/wywiadu, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków po zabiegu. Warto też zaznaczyć, że renomowane ośrodki kosmetologii oraz centra medycyny estetycznej – korzystają wyłącznie ze sprawdzonych, certyfikowanych produktów wysokiej jakości. Wszystko to sprawia, że zabiegi mezoterapii w tego typu miejscach są bezpieczne, a pacjenci mogą cieszyć się długotrwałymi efektami i „wieczną młodością”