Szybki Kontakt
PRODUKTY MEDYCYNY ESTETYCZNEJ W JEDNYM SKLEPIE
Polski
Polski Polski
EnglishEnglish
PLN
PLN | zł

Lipoliza iniekcyjna – prosty sposób na modelowanie sylwetki

utworzono 2021-11-12

Marzenia o idealnym, zdrowym wyglądzie i wysportowanej sylwetce towarzyszą nawet osobom, które mają regularny kontakt z aktywnością fizyczną. Lipoliza iniekcyjna to innowacyjny zabieg, który pomaga w skutecznej walce z „nadprogramowymi” kilogramami i centymetrami oraz wymodelowaniu idealnej sylwetki. Tradycyjne metody pozbywania się tkanki tłuszczowej z niektórych partii ciała bywa czasem problematyczne bądź utrudnione z uwagi na uwarunkowania genetyczne. W takich sytuacjach, realną szansą na zmniejszenie jej objętości oraz efektywne „wyrzeźbienie” sylwetki daje właśnie lipoliza iniekcyjna. W niniejszym artykule przedstawimy podstawowe założenia oraz zalety tego cieszącego się coraz większym powodzeniem zabiegu z zakresu medycyny estetycznej.

Lipoliza iniekcyjna – co to takiego i na czym polega?

 

Słysząc o rewelacyjnych efektach odchudzających i wyszczuplających, pierwszym skojarzeniem jest kolejna „tajemnicza dieta-cud”. Tymczasem, lipoliza iniekcyjna jest nowatorskim zabiegiem, który w szybki i prosty sposób radzi sobie z rozwiązaniem powszechnego problemu milionów ludzi na całym świecie. Miejscowe nagromadzenie się zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej – nie tylko niekorzystnie wpływa na sam wygląd, ale i na zdrowie.

Lipoliza iniekcyjna to zabieg z obszaru medycyny estetycznej, który polega na miejscowym wstrzykiwaniu za pomocą cienkiej igły specjalnej mieszanki substancji, odpowiedzialnej za rozbicie tkanki tłuszczowej (m.in. fosfatydylocholina i deoksycholan sodu). Fachowo rzecz ujmując, proces lipolizy koncentruje się na hydrolitycznym rozkładzie w tkance tłuszczowej trójglicerydu, w rezultacie czego powstaje kontrolowany stan zapalny i wytrącane są kwasy tłuszczowe oraz glicerol. W dalszej kolejności substancje te uwolnione zostają do krwioobiegu, skąd trafiają do wątroby, a następnie są wydalane z organizmu.

Efektem lipolizy iniekcyjnej jest więc utrata tkanki tłuszczowej z wytypowanych wcześniej obszarów, utrata wagi i przede wszystkim uzyskanie pożądanego profilu danej partii ciała. Lipoliza iniekcyjna to efektywna i niechirurgiczna alternatywa dla inwazyjnej liposukcji.

Jakie są wskazania do zabiegu lipolizy iniekcyjnej?

 

Zabieg lipolizy iniekcyjnej dedykowany jest dla wszystkich osób, które w łatwy i bezwysiłkowy sposób chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej oraz uatrakcyjnić swój wygląd. Lipoliza iniekcyjna zalecana jest również osobom, które pomimo intensywnych ćwiczeń fizycznych lub diety – nie mogą skutecznie zmniejszyć objętości tkanki tłuszczowej w obrębie niektórych partii swojego ciała.

Nowoczesna lipoliza iniekcyjna najczęściej stosowana jest przy redukcji tkanki tłuszczowej w takich obszarach jak:

  • biodra,
  • bryczesy,
  • wewnętrzne partie kolan,
  • uda,
  • brzuch,
  • plecy,
  • pośladki,
  • przedramiona,
  • podbródek.

Oprócz miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej, dobrze dobrane preparaty działają detoksykująco, a także wygładzają i napinają zwiotczałą skórę, przez co staje się ona jędrniejsza oraz bardziej elastyczna.

Ile czasu trwa zabieg i jak długo utrzymują się efekty lipolizy iniekcyjnej?

 

Efektywność lipolizy iniekcyjnej, czyli szybkość i skala redukcji tłuszczu jest kwestią indywidualną oraz zależy od wielu czynników. Głównym elementem determinującym przebieg procesu lipolizy jest stopień otłuszczenia tkanki – im jest on mniejszy, tym szybsze są też rezultaty zabiegu. Standardowo, zabiegi lipolizy iniekcyjnej rozłożone są na 2-4 wizyty, podczas których wykonywana jest seria zastrzyków w obrębie jednego miejsca. Każda kolejna wizyta w salonie medycyny estetycznej oferującym lipolizę iniekcyjną, powinna odbywać się w kilkutygodniowych odstępach, ponieważ pełny proces niszczenia i wydalania komórek tłuszczowych wynosi ok. 20 dni. Pojedynczy zabieg trwa zazwyczaj kilkadziesiąt minut, jednak zależy to od ostrzykiwanej powierzchni ciała i doświadczenia osoby wykonującej lipolizę.

Efekty uzyskiwane dzięki lipolizie iniekcyjnej mają charakter całkowicie trwały. Należy jednak pamiętać, że długookresowe rezultaty związane z wymodelowaniem sylwetki poprzez lipolizę, uwarunkowane są wdrożeniem zdrowego stylu życia. Lipoliza iniekcyjna w połączeniu z dobrze zbilansowaną dietą i regularną aktywnością fizyczną – to recepta na zgrabną sylwetkę oraz wymarzony wygląd. Uzupełnienie zabiegów lipolizy iniekcyjnej masażem limfatycznym – przyspiesza proces usuwania tłuszczu. Niezależnie od podstawowego celu lipolizy, jakim jest zmniejszenie tkanki tłuszczowej, zabieg ten poprawia mikrokrążenie, przyczynia się do lepszego odżywienia i metabolizmu komórek skóry.

Lipoliza iniekcyjna – prosty, bezpieczny, bezbolesny sposób na piękne ciało i dobre samopoczucie!

 

Profesjonalna lipoliza iniekcyjna pozwala wyszczuplić ciało i uzyskać pożądane efekty w obrębie modelowania sylwetki. Jest to zabieg inspirowany naturalnie zachodzącymi w organizmie procesami chemicznymi. Bezpieczne i szybkie pozbycie się zbędnych kilogramów oraz centymetrów w obwodzie, to nie tylko gwarancja atrakcyjnego wyglądu, ale również lepsze samopoczucie każdego dnia. Lipoliza iniekcyjna pomaga w nieinwazyjny sposób wyrzeźbić sylwetkę, wyeliminować kompleksy i wzmocnić pewność siebie. Wszystko to sprawia, że zabieg lipolizy iniekcyjnej przeprowadzony pod okiem specjalisty – to inwestycja w zdrowie i komfort życia!